Komplexní přípravek na podporu plodnosti žen

NOVABEL8

Podporovatelka ženské plodnosti

Novabel8 kapsle

Kapsle Novabel8 obsahují 8 druhů účinných látek v koncentrované formě. Přípravek značně zjednodušuje současný přísun mnoha účinných látek ve velkém množství do organismu za účelem podpory ženské plodnosti. Výrobek speciálně vyvinutý pro ženy obsahuje v jedné kapsli kyselinu alfa-lipoovou, kyselinu listovou, inositol, koenzym Q10, vitamíny E a D3, výtažek z kůry jehličnanů a selén. Jde o přípravek vyvinutý specialisty na ženskou fertilitu a vyráběný pod odborným dohledem v Maďarsku.

klinicky testováno

Maďarský výrobek

Přípravek v kapslích Novabel8 vznikl díky společnému úsilí několika maďarských lékařů a farmaceutů s odborným zaměřením na fertilitu. Na vývoji přípravku se v jeho konečné fázi podílel mj. výzkumný pracovník v rámci doktorského studijního programu v oboru potravinářské vědy a dietetiky na Univerzitě v Debrecíně.

Cílem výzkumného týmu bylo poskytnout ženám plánujícím mateřství přípravek, který současně obsahuje veškeré účinné látky podporující otěhotnění a přitom nezahrnuje škodlivé nosné látky jako glutén, laktózu či oxid titaničitý.

Výroba přípravku odpovídá veškerým požadavkům na vysokou kvalitu: výrobní provoz má platné certifikace jako GMP, HACCP a ISO a každý jednotlivý produkt opouští výrobní firmu až po velmi přísné kontrole kvality.

NOVABEL8 Komplexní přípravek na podporu plodnosti žen

Balení

Sale!

1 dobozos kiszerelés


1 havi adag (90 kapszula) ára: 28 400 Ft helyett 22 900 Ft
Az árak csak Magyarországi szállítás esetén érvényesek!
Szállítási költség: 1 390 Ft
MEGRENDELÉS
Sale!

3 dobozos kiszerelés


3 havi adag (270 kapszula) ára: 72 420 Ft helyett 51 490 Ft
Az árak csak Magyarországi szállítás esetén érvényesek!
Ingyenes szállítás!
MEGRENDELÉS
Sale!

Babatervező csomag


3 doboz NOVABEL8; 3 db Dávid ovulációs teszt; 2 db Dávid terhességi teszt ára: 73 500 Ft helyett 56 490 Ft

Az árak csak Magyarországi szállítás esetén érvényesek!
Ingyenes szállítás!
MEGRENDELÉS

FER14 EXTRA® és Novabel⁸ babatervező csomag

A csomag 3 FER14 EXTRA®-t, 3 Novabel8-at, 2 db terhességi tesztet, 3 db ovulációs tesztet, 1 db férfi termékenységi tesztet és egy ajándék táskát tartalmaz. ára: 115 190 Ft

Az árak csak Magyarországi szállítás esetén érvényesek!
Ingyenes szállítás!
MEGRENDELÉS

Babatervező csomag:
73 500.-Ft helyett
56 490.-Ft

A csomag tartalma: 
• 3 doboz NOVABEL8
• 2 db Dávid terhességi teszt 
• 3 db Dávid ovulációs teszt 
• Az árak csak Magyarországi szállítás esetén érvényesek!
Vásárlás

1 doboz: 
28 400 Ft helyett 
22 900 Ft

• 1 havi adag
• Szállítási költség: 1390 Ft
• Az árak csak Magyarországi szállítás esetén érvényesek!
Vásárlás

3 doboz: 
72 420 Ft helyett 
51 490 Ft

• 3 havi adag
• A szállítás INGYENES!
• Az árak csak Magyarországi szállítás esetén érvényesek!
Vásárlás
Balíček pro plánované těhotenství
• 3 balení přípravku NOVABEL8
• 2 těhotenské testy
• 3 ovulační testy
Balení 1 krabice
• 1 měsíční dávka
Balení 3 krabic
• 3 měsíční dávka
Obsah denní dávky
Pro zachování plodnosti žen

Komu doporučujeme užívání přípravku Novabel⁸?

Z poznatků odborné literatury vyplývá, že plodnost obyvatelstva vyspělých zemí se stále snižuje. Pokles plodnosti je výsledkem působení mnoha různých faktorů, které lze zčásti záměrně ovlivňovat. K těmto ovlivnitelným faktorům patří například vhodný jídelníček a přísun potřebných mikroživin a antioxidantů.

Vhodné množství mikroživin, esenciálních vitamínů, minerálních látek a ostatních bioaktivních sloučenin tvoří významný faktor pro zrání a kvalitu vaječných buněk a příznivě ovlivňuje proces jejich uhnizďování, antioxidanty jsou pak nepostradatelné pro snižování oxidativního stresu, o němž se známo, že narušuje plodnost.* K poruchám plodnosti může rovněž přispívat věk, prodělaná zánětlivá onemocnění, hormonální problémy nebo cukrovka.

Z uvedených poznatků vyplývá, že užívání komplexu přípravků na podporu plodnosti obsahujího příslušné účinné látky lze doporučit všem ženám, které si přejí zachovat svou plodnost nebo si v průběhu diagnostikovaného onemocnění ovlivňujího plodnost udržet zdravý životní styl jako doplňkovou terapii.

* Ella Schaefer and Deborah Nock: The Impact of Preconceptional Multiple-Micronutrient Supplementation on Female Fertility Clin Med Insights Womens Health. 2019; 12: 1179562X19843868. Published online 2019 Apr 23. doi: 10.1177/1179562X19843868 PMCID: PMC6480978 PMID: 31040736

klinicky testováno

Složení přípravku

Inositol
Kyselina alfa-lipoová
Vitamín E
Koenzym Q10
Výtažek z kůry jehličnanů
Selén
Vitamín D3
Kyselina listová
Vitamín B8 je karbocyklická sloučenina obsažená ve všech buňkách našeho organismu a tvořící jednu z hlavních komponent buněčné membrány. Tato látka ovlivňuje působení hormonu regulujícího hladinu krevního cukru, tj. inzulínu. Vědecký výzkum potvrzuje jeho příznivý vliv při metabolickém syndromu, těhotenské cukrovce nebo syndromu polycystických ovarií, neboť inositol napomáhá obnově pravidelnosti menstruačního cyklu, zkvalitňuje proces ovulace a zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění. Kromě toho potlačuje příznaky deprese a úzkostných stavů.

Odborná literatura: Myo-Inositol as a Key Supporter of Fertility and Physiological Gestation. Gambioli R, Forte G, Buzzaccarini G, Unfer V, Laganà AS. Pharmaceuticals (Basel). 2021 May 25;14(6):504. doi: 10.3390/ph14060504.
Tato látka známá rovněž pod označením ALA nebo kyselina thioktová je přírodní mastná kyselina se silným antioxidačním účinkem, která se nachází v energetickém centru buněk zvaném mitochondrie. S postupujícím věkem se hladina kyseliny lipoové v organismu bohužel snižuje, a tudíž, chceme-li zajistit úroveň potřebnou k optimálnímu fungování, musíme množství této látky uměle doplňovat. Tato látka má schopnost regenerovat i další antioxidanty, což umožňuje opětovné využití látek, kterými organismus disponuje, jako vitamíny C a E, glutathion nebo koenzym Q10.

Odborná literatura: Gynecol Endocrinol. 2021 Jun;37(6):497-505. Chiara Di Tucci 1, Giulia Galati 1, Giulia Mattei 1, Valentina Bonanni 1, Oriana Capri 1, Renzo D'Amelio 1, Ludovico Muzii 1, Pierluigi Benedetti Panici : The role of alpha lipoic acid in female and male infertility: a systematic review 1
Vedle svého významného antioxidačního účinku a schopností ochrany proti působení toxických látek (jako olovo, chlorid uhličitý, rtuť, benzol apod.) podporuje i plodnost žen. Dostatečný denní přísun vitamínu E zlepšuje prokrvení tepen a může zvýšit tloušťku děložní sliznice, což přispívá ke zlepšení plodnosti a napomáhá uchycení oplodněného vajíčka k děložní stěně. Četné studie potvrzují fakt, že vhodné dávkování vitamínu E může mít příznivý účinek i jako doplňková terapie syndromu polycystických ovarií.

Odborná literatura: Ghazale Tefagh 1, Moloud Payab # 2, Mostafa Qorbani 3, Farshad Sharifi 4, Yasaman Sharifi 5, Mahbubeh Sadat Ebrahimnegad Shirvani 6, Farzad Pourghazi 5, Rasha Atlasi 7, Zhaleh Shadman 4, Nafiseh Rezaei 8 9, Erfan Mohammadi-Vajari 10, Bagher Larijani 5, Mahbube Ebrahimpur # 11: Effect of vitamin E supplementation on cardiometabolic risk factors, inflammatory and oxidative markers and hormonal functions in PCOS (polycystic ovary syndrome): a systematic review and meta-analysis Sci Rep. 2022 Apr 6;12(1):5770.
Hraje klíčovou roli při výrobě energie mitochondriemi. S rostoucím věkem se jeho tvorba snižuje, a tudíž se vajíčka starších žen vyznačují nižší úrovní produkce energie. Hladina koenzymu Q10 je nejvyšší v prvních 20 letech života a po uplynutí této doby se postupně snižuje. Z odborné literatury vyplývá, že určité mitochondrické živiny jako např. koenzym Q10 mohou přispívat ke zvýšení produkce energie, což následně u žen nad 35 let příznivě působí na donošení těhotenství. Jiné studie potvrzují, že jeho užívání zvyšuje u žen nad 35 let podíl úspěšných těhotenství.

Odborná literatura: Coenzyme Q10 restores oocyte mitochondrial function and fertility during reproductive aging. Ben-Meir A, Burstein E, Borrego-Alvarez A, Chong J, Wong E, Yavorska T, Naranian T, Chi M, Wang Y, Bentov Y, Alexis J, Meriano J, Sung HK, Gasser DL, Moley KH, Hekimi S, Casper RF, Jurisicova A. Aging Cell. 2015 Oct;14(5):887-95.
Jde o velmi silný antioxidant, který posílením tepenních stěn a prevencí jejich zúžení působením stresu kromě toho zlepšuje kvalitu krevního oběhu. U žen trpících endometriózou výzkumy potvrdily, že podáváním přiměřených dávek po dobu 3 měsíců lze dramaticky zmírnit bolestivost a další příznaky s tím spojené a mimoto zvýšit podíl otěhotnělých.

Odborná literatura: Takafumi Kohama 1, Kotaro Herai, Masaki Inoue: Effect of French maritime pine bark extract on endometriosis as compared with leuprorelin acetate J Reprod Med. 2007 Aug;52(8):703-8.
Stopový prvek s antioxidačním účinkem, který podstatně ovlivňuje úspěšnost početí, zabraňuje potratům a utlumuje autoimunní procesy. Během těhotenství se obvykle projevuje nedostatek selénu a je indikováno jeho doplňování.

Odborná literatura: Relation between Selenium and Female Fertility: A Systematic Review. Lima LG, Santos AAMD, Gueiber TD, Gomes RZ, Martins CM, Chaikoski AC. Rev Bras Ginecol Obstet. 2022 Jul;44(7):701-709.
Vitamín D je nezbytný pro správnou produkci pohlavních hormonů. Výzkumy potvrdily, že u neplodných žen obvykle dochází k poklesu hladiny vitamínu D. Tento vitamín kromě toho snižuje zánětlivé procesy v organismu, a tím zlepšuje plodnost.

Odborná literatura: Vitamin D - roles in women's reproductive health? Grundmann M, von Versen-Höynck F. Reprod Biol Endocrinol. 2011 Nov 2;9:146.
Přísun kyseliny listové neboli folátu je nadmíru důležitý, neboť jeho nedostatek stupňuje výskyt určitých porodních poruch, především vzniku vad neurální trubice. Její podávání je obuzvlíště nutné alespoň měsíc před početím a rovněž v první fázi těhotenství.

Odborná literatura: Folic acid supplementation during the preconception period: A systematic review and meta-analysis. Toivonen KI, Lacroix E, Flynn M, Ronksley PE, Oinonen KA, Metcalfe A, Campbell TS. Prev Med. 2018 Sep;114:1-17. doi: 10.1016/j.ypmed.2018.05.023. Epub 2018 May 23.
užitečné lekce

Má vliv na uchování dobré kondice vaječných buněk.

Ženy v plodném věku často kladou gynekologovi otázku, jak dosáhnout toho, aby si jejich vaječné buňky po dlouhou doby zachovaly dobrou kondici. Existuje nějaký přirozený způsob, jak uchovat kvalitu vajíček a zvýšit šanci na otěhotnění?

V další části textu uvádíme několik rad, které by měla dodržovat každá žena, která si chce co nejdéle uchovat svou plodnost.

1. Kontrola tělesné hmotnosti

Jak známo, nadváha je často spojena s neplodností. U žen s nadváhou záhy dochází k narušení hormonální rovnováhy, což vede ke zhoršování kvality vaječných buněk a k narušení ovulačního cyklu. Je tudíž nutno být stále ve střehu a už jen při mírném zvýšení tělesné hmotnosti korigovat svůj tělesný stav pohybem či úpravou jídelníčku.

2. Další doporučení spojená s jídelníčkem:

Zdravý jídelníček je nejen nezbytným předpokladem celkově uspokojivého zdravotního stavu, ale také přispívá k zachování kvality a množství vaječných buněk. Je známo, že ke zlepšení plodnosti přispívá konzumace celozrnných obilovin, zeleniny a ovoce. Naopak je nutno omezit konzumaci vysoce zpracovaných potravin, červeného masa a trans-tuků. Omezování rafinovaných sacharidů pak napomáhá prevenci inzulínové rezistence, která je jednou z nejčastějších příčin vzniku ženské neplodnosti. Pro správné prokrvení vaječníků je nezbytný masívní přísun tekutin, který má být pokud možno rovnoměrně rozložen na celý den.

3. Omezení stresu

Stres nastřádaný v průběhu každodenního života může vyvolat hormonální výkyvy, které mohou narušit (a v závažnějším případě i zastavit) ovulaci. Často ani netušíme anebo prostě ignorujeme fakt, že za neplodností může vězet stres, napětí či psychické problémy. V případě, že se v průběhu vyšetření prokáže patogenní vliv stresu, je nutno využít nějakou terapii na jeho odbourání, jako je jóga či meditace, avšak v úvahu připadá i jiný pravidelný spontánní tělesný pohyb a příznivě může působit i tanec. Co je však nejdůležitější: nedovolme, aby nás opět ovládly obavy!

4. Neblahý vliv kouření

Kouření bohužel negativně ovlivňuje schopnost žen otěhotnět, a to hned několika způsoby. Snížení průchodnosti cév a zhoršování okysličení tkání postihuje i vaječníky. V důsledku kouření dochází ke snížení tvorby zdravých vajíček a u vznikajících vaječných buněk může dojít i k poškození DNS, což může rovněž mít za následek neplodnost či riziko potratu. S okamžitou platností přestaňte kouřit!

5. Kvalitní doplněk stravy pro kvalitní vaječné buňky

K zachování či zlepšení schopnosti žen otěhotnět mohou pčispívat určité aminokyseliny, vitamíny, antioxidanty a jiné látky. Prokazatelný je příznivý vliv koenzymu Q10, selénu, kyseliny alfa-lipoové a inositolu. Důležitý je přitom ovšem poznatek, že doplňky stravy lze snadno předávkovat, a tudíž doporučujeme užívání výhradně takových přípravků, které byly odborně zhotoveny. Před jejich použitím se pokud možno poraďte i s lékařem.